Kur’an-ı kerim (sesli ve yazılı)

Тhe voice of minaret

Тhe voice of minaret
Тhe voice of minaret
AL JAZEERA TV,ONLINE HERE !!!

evet

Minaret news,BG

Тhe voice of minaret

Тhe voice of minaret
Тhe voice of minaret

петък, ноември 28, 2008

Филм за Мохамед "взриви" мюсюлманите

Ислямският свят беше разтърсен от нова вълна на възмущение по адрес на Холандия. Този път причината е нов анимационен филм със заглавие "Интервю с Мохамед", заснет от холандския политик от ирански произход Ехсан Джами.

Това съобщи МИГнюз.

През март тази година основателят на Съвета на бившите мюсюлмани вече предизвика негодуванието на мюсюлманската общественост, като пусна мултипликационния филм "Животът на Мохамед". В лентата присъства скандална сцена, в която пророкът има интимни отношения с жена на фона на джамия, чиито стени са изрисувани със свастики.

Откъси от скандалния филм бяха показани по един от каналите на холандската телевизия.

Новият 10-минутен филм на Джами е изграден под формата на интервю и показва мнението на Мохамед по въпроса за правата на жените, евреите и липсата на вяра в Бога. Премиерата на филма е насрочена за 10 декември.

Възмутени европейски ислямски организации вече призоваха за бойкот на холандските стоки.нюз.бг,28.11.08 г.

-

"Интервью с Мухаммедом" вызвало негодование мусульман


27.11 22:15 MIGnews.com

Исламский мир всколыхнула новая волна возмущения, направленная в адрес Голландии. Причиной стал новый анимационный фильм под названием "Интервью с Мухаммедом", снятый голландским политиком Эхсаном Джами.

В марте этого года основатель Совета бывших мусульман, уроженец Ирана, Джами уже вызвал негодование мусульманской общественности, выпустив мультипликационный фильм под названием "Жизнь Мухаммеда", где, среди прочего, была изображена скандальная сцена, в которой пророк вступает в интимные отношения с подростком на фоне мечети, стену которой украшает свастика.

Фрагменты скандального мультфильма были показаны на одном из каналов голландского телевидения. Но, в конце концов, по просьбе министра юстиции Нидерландов, он отказался от намерения продемонстрировать фильм полностью.

Новый 10-минутный фильм Джами, построенный в форме интервью, раскрывает мнение пророка Мухаммеда по поводу прав женщин, по поводу евреев и отсутствия веры в Б-га. Показ нового творения Джами намечен на 10 декабря этого года.

Стоит отметить, что в 2007 году Эхсан Джами был членом парламента Нидерландов от партии Труда.

Возмущенные европейские исламистские организации призывают бойкотировать голландские товары. Напомним, что это уже не первый подобный инцидент. Помимо творений Джами негодование мусульман вызывает также антиисламский фильм "Фитна", представленный в начале этого года другим голландским политиком Хиртом Вилерсом.

mignews

Няма коментари:

Публикуване на коментар


Апелативният съд обяви за главен мюфтия Мустафа Алиш Хаджи - 20 април 2011 г.

Web Portal Turkey


СОДУ "Нювваб" гр. Шумен

Последователи