30 декември 2008 | 11:31 | Агенция "Фокус"
Истанбул. Пресслужбата на Арменската патриаршия в Турция излезе със специално писмено съобщение по повод предприетата в страната кампания за искане на прошка от арменците във връзка с трагичните събития от 1915 г. по времето на Османската империя, пише днес вестник “Хюриет”. В съобщението се казва, че вместо въпросната “кампания за искане на прошка” ще бъде “по-ефективно на преден план да се извеждат положителните страни от съвместното съжителство на двата народа”. “На мнение сме, че по-правилният подход е взаимните болки и обиди да останат в историята и с правилни стъпки да се продължава към бъдещето”, цитира “Хюриет” текст от съобщението.
Няма коментари:
Публикуване на коментар