вторник, ноември 02, 2010

Новият лидер на босненските мюсюлмани се извини пред жертвите на армията на Босна и Херцеговина

Новият лидер на босненските мюсюлмани се извини пред жертвите на армията на Босна и Херцеговина

02 ноември 2010

Сараево.
Бакир Изетбегович, избран на 3 октомври за член на президиума на Босна и Херцеговина от босненските мюсюлмани, поднесе своите извинения на невинните жертви на армията на Босна и Херцеговина по време на конфликта от 1992-95 г. и заяви готовност за нормализиране на отношенията със Сърбия, предава РИА Новости.
Президиумът на Босна и Херцеговина е колективният държавен глава, в състава на който влиза по един представител на трите народа в страната – босненските мюсюлмани (бошняци), сърби и хървати.

иаф / Минаре България

Няма коментари:

Публикуване на коментар