САЩ готови на сътрудничество с умерени представители на Талибан...
Президентът на САЩ Барак Обама отбеляза, че са готови да сътрудничат с умерените среди в Талибанското движение...
Posted 09.03.2009 10:41:19 UTC
Updated 09.03.2009 10:41:19 UTC
Президентът на САЩ Барак Обама отбеляза, че са готови да сътрудничат с умерените среди в Талибанското движение което воюва с администрацията в Афганистан. Още с встъпването на президентския пост Обама обяви Афганистан за приоритетна цел на външната си политика и взе решение за изпращането на допълнителен 17 хиляден военен контингент в тази страна.
В изявлението, което направи за вестник Ню Йорк Таймз Обама каза, че някои от успехите които са постигнати в Ирак се дължат на сътрудничество с радикални ислямски групировки, които са изпаднали в провиворечие с Ел Каиде и подчерта, че е налице възможност за подобно сътрудничество и в Афганистан и Пакистан.Радио "Гласът на Турция"
Няма коментари:
Публикуване на коментар