петък, януари 09, 2009

В Сливен ще се строи нова църква с позлатени кубета

09 януари 2009 | 08:05 | Агенция "Фокус"

Сливен. На този етап не са необходими много средства за строителството на новата сливенска църква „Света Петка”, каза за радио „Фокус” – Сливен кметът на общината Йордан Лечков. „Строителните работи и материалите са дарение от сливенските строителни фирми. Надявам се в груб вид църквата да бъде готова до края на тази година. Повече средства и време ще изискват довършителните дейности – зографисване, иконостас, обков на покрива. На новата ни църква, която е общо дело на сливенци, смятам, ще й отиват позлатени кубета”, заяви сливенският кмет. Основният камък на „Света Петка” бе положен през есента на миналата година. В плановете на Йордан Лечков е Сливен да се сдобие с нова църква до края на настоящия управленски мандат.
Йорданка РАДАНЧЕВА

Няма коментари:

Публикуване на коментар