неделя, януари 11, 2009

Египетската полиция е арестувала 21 ислямисти

Египетската полиция е арестувала 21 ислямисти след демонстрация срещу израелската офанзива в Ивицата Газа

11 януари 2009 | 16:07 | Агенция "Фокус"

Кайро. Египетската полиция е арестувала 21 активисти от опозиционното движение “Братя мюсюлмани” след провеждането на протестна демонстрация срещу израелската офанзива в Ивицата Газа, съобщиха източници от групировката и силите за сигурност в страната, предаде агенция Ройтерс.
По-голямата част от активистите са били арестувани преди изгрев слънце в Александрия. Според силите за сигурност арестантите са задържани по подозрения в членуването в нелегална организация.
“Братя мюсюлмани” е най-силната опозиционна групировка в Египет, като организацията има исторически и идеологически връзки с “Хамас”, ислямистката групировка, контролираща Ивицата Газа.

Няма коментари:

Публикуване на коментар