понеделник, август 25, 2008

Монтират водомери на църквите и джамиите в Смолян

Започва поетапно монтиране на водомери в църквите и джамиите в Смолянска област.
Преобладаваща част от храмовете в региона досега не са заплащали за ползваната вода. От ВиК съобщават, че постепенно този начин се въвежда някакъв порядък

Използваната вода в много от молитвените домове в областта да е безплатна е било част от политиката на водоснабдителното дружество.
В списъка на получаващите безвъзмездно питейна вода дори е имало лесничейства и пожарни служби.

В джамиите принципно се употребява повече вода, тъй като преди всяка молитва е предвидено ритуално измиване.

news.ibox.bg,25.08.08

Няма коментари:

Публикуване на коментар